ЛЬВІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0322 423 104

Контакт-центр0322 423 104

11.01.2016 / 00:16

Як уникнути рахунку з розрахунковим споживанням

Іноді споживачі можуть отримувати рахунки на оплату за газ з показаннями лічильників, які не відповідають фактичним даним приладу на кінець розрахункового місяця. У цьому розділі Ви знайдете детальну інформацію чому в рахунках вказується розрахунковий обсяг спожитого газу та як цього уникнути.

Розрахунковим періодом за використаний обсяг спожитого газу є повний календарний місяць – з 1 по 1 число. Це означає, що споживач повинен щомісяця сплачувати за блакитне паливо спожите ним впродовж календарного місяця.

Якщо в оселі споживача немає лічильника газу, сума оплати розраховується на підставі затверджених норм споживання.

Якщо газовий лічильник встановлений, то нарахування здійснюються відповідно до спожитого впродовж місяця обсягу блакитного палива. Цей обсяг визначається з допомогою показань лічильника. Операції з розрахунку суми оплати для споживачів здійснюються автоматизовано. Щоб у рахунку за газ були відображені фактичні показання лічильника та відповідно до них проводилися нарахування за газ, газова компанія повинна мати інформацію про Ваші показання приладу за повний календарний місяць.   

Тому, щоб уникнути будь-яких непорозумінь при нарахуваннях за обсяг використаного газу, споживачу необхідно щомісяця фіксувати показання свого лічильника станом на 1-ше число та до 5-го числа включно передавати фактичні дані лічильника до газового господарства. Це можна зробити, обравши найзручніший для себе спосіб – надіслати їх на електронну адресу, повідомити телефоном, або внести їх через «Особистий кабінет» на сайті 104.ua.

Детальніше про способи та контакти за якими можна передати показання лічильника у розділі «Як передати показання лічильника».

Якщо у газової компанії відсутні показання Вашого лічильника, або дані приладу зафіксовані не за повний календарний місяць, тоді за період відсутності показань обсяг спожитого газу здійснюється розрахунковим методом. Процес розрахунку спожитого газу у випадку відсутності показань лічильника затверджений Кодексом газорозподільних мереж. Зокрема, він здійснюється за спеціальними профілями споживачів та базується на минулорічних даних обсягу спожитого газу конкретного споживача. Саме тому, у споживачів, які вчасно не подають показання лічильників, розрахункове визначення використаного палива може бути більше або менше фактичного. 

Отож, коли споживач отримує рахунок, в якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, то це означає, що газорозподільне підприємство не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача.

В такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином:

  • Вказати в рахунку за газ та відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття.
  • У будь-який зручний для споживача спосіб здійснити оплату.
  • Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника. Це дозволить сплачувати лише за спожитий обсяг газу.

Увага! При розрахунку за газ необхідно проконтролювати, щоб оператор банківської установи вніс дані лічильника. Таким чином, вказані споживачем у відривному талоні рахунку фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку. Виходячи із фактичних показань лічильника автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.